EKO TIP: TENISKY KAVE

Bylo od začátku jasný, že tenisky pojmenovaný Kave (dříve Cave) se zařadí po bok mojí stejnojmenný hudební modly.

Nevěřím na náhody – takže ani na shodu okolností, že právě tyhle libozvučný boty ztělesňuje odpad.

Tihle překrásní motýli se klubou pod rukama zlínské designérky Evy Klabalové. Ze zbytkových materiálů vyprodukovaných v její továrně. Každý nový pár je tak originál podle toho, co se zrovna sešlo v odpadkovém koši.

Tenisky Kave jsou tak cool, že vypadaj sexy i na fotce s vajglem. © Andrea Vránová

Tenisky jsou 100% ekologické a 200% sexy. Svršek tvoří výhradně stoprocentní bavlna (no dobře, navzdory dobře rozložitelnému potenciálu má bavlna svoje ekologický mouchy), spodek znovupoužitý kaučuk z Česka. Tím, že Eva a její tým odpad znovu vráží do nových tenisek a nikdy neví, jaká barevná směs jí pod rukama přistane, se každý nový pár značky Kave stává ohroženým druhem.

Eva momentálně ujíždí na kafi. A pokud ujedete v jejích růžovo-smetanových teniskách třeba na banánové slupce, zlobit se jistě nebudete. Nové přírůstky do rodiny Kave se opírají o gumu s příměsí přírodního kaučuku a kávového lógru. Ten odebírá ze zlínské kavárny Mr. Coffee. Kafeholici tak mají další rezervní zdroj milovaný drogy.

Tenisky na mých fotkách pochází z limitky, kterou Eva představila na festivalu udržitelného životního stylu SLOU DAYS v pražské Hauch Gallery. Do světa vypustila jen 50 párů a poslední kousky čekaj na svoje opatrovatele na webu. „Mramorový“ tenisky mě vyšly na 2 100 korun. Okolo dvou tisíc stojí všichni fešáci ze stáje Kave.

Všechny tyhle samochodky rodí Eva na původních strojích. Bez lepidla, „lokálně a bez morální kocoviny“, jak uvádí na svém webu.

Tak bacha, ať si tu morální kocovinu nepřivodíte nestydatě velkou objednávkou. Konzumerismus je novodobý hřích. I když cukání ukazováčku na levém tlačítku myši zcela rozumim. ,)

Hipsterské srdce zaplesá. © Andrea Vránová

0 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *