EKO TIP: DŘEVĚNÉ HRAČKY Z KAUFLANDU

S očekáváním Igíska bylo jasný jedno:

Budu eko matka a budu mít eko dítě.

No dobře, vždycky jsem měla tendence provokovat (silnými slovy).

Ale chtěla jsem si svou snahu o udržitelnej život zachovat. Zakomponovat do něj dítě tak, aby do něj vklouzlo hladce jako lžička do levnýho jogurtu.

S dítětem pochopitelně přichází další odpad. Tedy může a nemusí – bezplenková komunikační metoda odpoví na plenkový mega odpad, oblečení ze sekáče zase na ten textilní.

A to samé se týká hraček. Nejlepší jsou ty po bratranci nebo z druhý ruky.

Stoprocentně zeleně to ale nejde. Alespoň ne vždy. (Alespoň ne mně, ač planetu miluju.)

Vlaky jsou nesmrtelný. © Andrea Vránová

Leckterá máma mi jistě dá za pravdu, že poděděný hračky nejsou vždycky z těch, kterýma byste chtěli potěšit/rozvíjet dvoje dítě. Buď zákonitě něco chybí (korálky se v lepším případě někam zakutálely), nebo je to rozbitý, odřený, špinavý, ožraný.

A tak přichází na řadu peněženka. A rozum přírodomilce.

Těší mě současnej boom dřevěnejch hraček a dost mi zahrál do karet. Netěší mě, že tenhle boom je vykoupenej vyšší cenou, a tak za dřevěnej kroužek alias kousátko můžete dát třeba i čtyři stovky.

Nebo nemusíte. Pokud víte, kam na dřevěný hračky chodit.

Multifunkční paňáca – děti potrénují navlékání kroužků, kutálení kuličky a uhrane i zvuk setrvačnosti, když roztočíte kroužky na podlaze. © Andrea Vránová

To, co děda neukutí, dodá Kaufland. Zní to strašně, co?

Ale v Kauflandu, v dětský sekci, pořídíte hezký, smysluplný dřevěný hračky značky Kidland za dobrej peníz. Co víc – dřevo použitý na tyhle hračky pochází z ekologicky obhospodařovávaných lesů (chlubí se certifikací FSC).

Co mě netěší, je nevědomost, v jakých podmínkách hračky vznikají – nízká cena víří pochybnosti.

Pokud ale hledáte rozumnej poměr cena/výkon/matroš, tenhle tip by mohl potěšit. Protože plastový hračky jsou kvůli obsaženým ftalátům a bisfenolu A nezdravý. A koneckonců i šeredný.

Tak ahoj v Kaufu!

Íhahahá, Kaufland volá! © Andrea Vránová

0 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *