K SNĚDKU: DÝŇOVÉ MUFFINY S ČOKO

Na Instagramu jsem vám dneska slíbila recept na skoroveganský perníčky. Pak mi ale došlo, že nejsou nazdobený. A kdo by taky chtěl recept na něco, co vypadá jako fádní krekry, že jo!

Co nevidět ale rest doženu a budu doufat, že vaše srdce (a hlavně chutě) mezitím oblaží tyhle dýňový muffiny s čokoládou.

Recept najdete na mém oblíbeném veganském blogu Dewii. Karolína Rathousová je potetovaná a evidentně upřímná holka, co se věnuje výživovému poradenství i fitness, má co sezónu jinou barvu vlasů a taky zajímavej vkus na knížky a módu. Kromě toho vydala knížku s všeříkajícím názvem Veganův průvodce.

Dewii točí hodně na YouTube. Vlogy zachycující kafíčka nebo to, jak nesnesitelný je čekat v dopravní zácpě, ale u ní díkybohu nenajdete. Věnuje se tu zajímavým tématům, od své anorektické minulosti po tipy na netestovanou kosmetiku.

Tak šup na její blog pro recept na dýňový muffiny! Já jsem je nedělala přesně podle něj – neměla jsem dost čokolády a ze strachu, že to bude málo sladký, jsem přidala spoustu rozinek. .)

Nepoužívala jsem ani špaldovou mouku, k bílý mám pozitivní vztah a moje tělo ji tráví dobře. Kromě toho jsem ušetřila. Z koření jsem přidala jen trochu skořice a sůl – v těhotenství se kořenit moc nedoporučuje.

Světe, div se, ačkoliv jsem recept pojala ve stylu Jirky Babicy („když nemáš tohle, dej tam tohle“), muffiny chutnaly skvěle. Rozinky jsou samy o sobě dost výrazný, takže nahradily chybějící koření.

Ostatně, vyzkoušejte sami. A dejte pak vědět!

PS: Třtinový cukr, koření, kypřík, jedlou sodu i hořkou čokoládu koupíte bez obalu v Bezobalu na Hradčanský!

© Andrea Vránová

 

0 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *