WHO AM I

© Rusty Shepherd

>> https://sp-a-ce.com/ <<

>> https://www.instagram.com/space_andrea/ <<

>> https://www.facebook.com/spaceandrea/ <<

>> spaceblog1@gmail.com <<

***

Krví vesničanka, bydlištěm obyvatelka hlavního města, duší někde na dé jedničce. Město mi nabízí alternativy šetrné k přírodě. Příroda zase tlumí neklid duše, co se v městské džungli přihodí snadno. Šťastný život? Bez ní si ho nedovedu představit.

Ale to vám asi řekne kdekdo.

Kdekdo si pak ale nechá v supermarketu dát do igelitky plastovou lahev Coca-Coly. A znovu. A znovu…

***

Nechci být jednou z těch, co tvrdí, že by bez přírody nemohli žít. A současně by svým konzumním chováním přispívali k její devastaci.

Od léta 2016 se tak snažím fungovat šetrně vůči životnímu prostředí.

To mělo za následek dvojí reakce: podezření z toho, že jsem konvertovala k takzvaným „přírodňačkám“. Nebo otázky, čím že si to myju vlasy (jo, mejdlem, fakt).

A tak se na všechny pokusím zodpovědět prostřednictvím tohohle blogu.

***

Na spAce ale dostanou zelenou i jiná témata, čemuž odpovídá volba kategorií:

>> ECO: Reflektuje moje pokroky a faily v přesunu k zero-waste životu. Ten jsem si rozdělila na několik met – nejprve se zbavit plastu, pak chemie a nakonec ostatních obalů. Zároveň laškuju s veganstvím a metodami, jak snížit svou uhlíkovou stopu.

>> INSPIRATION: Koktejl témat, co mě trknou při projíždění mediálního feedu, inspirativní momenty všedního dne nebo prostor pro chvíle, když chytnu slovní průjem.

>> PHOTOS: Místo, kde sdílím radost z „analogových“ pokladů mojí Prakticy MTL 5 B.

>> SQUEEKY’S CORNER: (Ne)všední objevy našeho kuřecího synka Squeekyho. Narodil se na životní jublieum tatínka, když jsme cestovali po Thajsku. Do našeho života vnáší humor, který se mu zrcadlí už ve tváři.

>> JOURNEYS: Postřehy z cest po Thajsku a Bali, odkud jsme si v rozmezí ledna a května roku 2017 vyzkoušeli digitální nomádství.

> ???: Kategorie týkající se módy coming soon…

***

PROČ spAce

© Andrea Vránová

SpAce je prostor, online nástěnka, můj virtuální pokojíček. Ale taky vesmír, do kterého mě často katapultuje moje snílkovství. A k němuž směřuje „A“.

V tý trojúhelníkový komůrce, kabině raketky, sedí manželka, holka, dcera i matka, co věří, že jsme se nenarodili do hotového světa. Ale takového, co se mění podle našich stisků. Jako modelína.

***